Menü Kapat

Kanada Uluslararası öğrenciler için seyahat kısıtlaması muafiyetleri hakkında güncelleme

Arkaplancı

COVID-19 hazırlık planları eyalet veya bölge hükümetleri tarafından onaylanan öğrenim kurumları, yakında daha fazla uluslararası öğrenciyi okullarına geri döndürebilecek.

Değiştirilen seyahat kısıtlamaları 20 Ekim’de yürürlüğe girecek ve belirlenen öğrenim kurumlarının (DLI) onaylanmış bir COVID-19 hazırlık planına sahip olması durumunda uluslararası öğrencilerin Kanada’ya girmelerine izin verecek. Eğitim ve sağlık hizmetleri için birincil sorumluluğa sahip olan il ve bölge hükümetleri, okulların uygulamaya koyduğu COVID-19 hazırlık planlarını değerlendirir. Planlarının bir parçası olarak, DLI’lardan, Kanada’ya gelmeden önce uluslararası öğrencilere sağlık ve seyahat gereksinimleri hakkında nasıl bilgi verecekleri, öğrencilere karantina planlarında yardımcı olacakları ve aşağıdaki konularda rehberlik veya yardım sağlayacakları konusunda eyalet veya bölge hükümetlerine ayrıntılar vermeleri beklenmektedir. karantina sırasında gıda ve ilaç gibi yaşam ihtiyaçlarını karşılamak.

Kanada Hükümeti, Kanada’daki uluslararası öğrencilerin çekilmesi ve ev sahipliği yapması ve uluslararası eğitimle ilgili diğer konularda iller ve bölgeler ile yakın işbirliği içinde çalışır. Eyalet ve bölge ortakları, güvenli bir şekilde yapıldığı ve sağlık gereksinimlerine uyduğu sürece uluslararası öğrencilerin Kanada’ya tekrar seyahat etmeye başlamasına izin veren bir süreç görmek istediklerini belirttiler.

İhtiyatlı bir yaklaşım benimseyen federal, eyalet ve bölge hükümetleri bu süreci geliştirmek için birlikte çalıştılar. Onaylanmış bir COVID-19 hazırlık planına sahip DLI’lerin listesi, COVID-19 kısıtlamalarından etkilenen uluslararası öğrenciler için IRCC’nin web sayfasında yayınlanacak ve iller ve bölgeler ek okulları belirledikçe düzenli olarak güncellenecektir.

Seyahat kısıtlamalarındaki bu değişiklik, nereden seyahat ettiklerine veya çalışma izinlerinin ne zaman onaylandığına bakılmaksızın tüm uluslararası öğrencileri etkiler. Yolcular, tüm gereksinimleri karşılayana ve gerekli tüm izinleri alana kadar herhangi bir seyahat planı yapmamalıdır.

Kanada’ya girmek için uygun belgelere sahip olan ve DLI’si onaylanmış COVID-19 hazırlık planları olan kurumlar listesinde bulunan asemptomatik uluslararası öğrencilerin seyahatlerinin isteğe bağlı olmadığı ve isteğe bağlı olmadığı kabul edilecektir. Kanada’ya turizm gibi isteğe bağlı veya isteğe bağlı bir amaçla geliyorlar.

Değiştirilen seyahat kısıtlamalarıyla, birinci dereceden başvuru sahibinin çalışma programını desteklemek için Kanada’da yerleşmek gibi seyahat nedenleri isteğe bağlı değilse veya isteğe bağlı değilse, birinci dereceden aile üyeleri Kanada’ya uluslararası bir öğrenciye eşlik edebilir. Bu, bir eş veya ortak hukuk partneri, bakmakla yükümlü olunan bir kişi veya Kanada’da okuyacak reşit olmayan bir çocuk, bir ebeveyn veya yasal vasi olabilir.

Kanada’ya gelen tüm yolcular gibi, uluslararası öğrenciler ve beraberindeki aile üyeleri, Kanada’ya vardıklarında zorunlu 14 günlük karantina süresi dahil olmak üzere tüm halk sağlığı önlemlerine tabi olacaktır.

Kaynakça:  Kanada  Vatandaşlık ve Göçmenlik Resmi  sayfası  LİNK

Posted in Kanadada eğitim, Study in Canada

Related Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x