Biruni Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvurusu

English

Yabancı öğrenci Başvurusu Hakkında .

Biruni Üniversitesi, 2014 yılında Dünya Eğitim Vakfı tarafından İstanbul’da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversite ismini bilim insanı Biruni’den almaktadır.

Üniversite Hakkında

BIRUNI, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi dahil olmak üzere 6 Fakülte, Enstitü ve Meslek Yüksekokulu kapsamında tüm sağlık hizmetlerini kapsayan 26 program sunmaktadır. -ilgili bölümler.

Şehir Merkezinde Kampüs Hayatı

Üniversitemiz, İstanbul şehir merkezinde (Marmaray Kazlıçeşme istasyonuna, Cevizlibağ metrobüs durağına yürüme mesafesinde ve Avrasya Tüneli’ne yakın) konumlanmış olup, Topkapı Surları’nın karşısında İstanbul’un tarihi dokusuyla iç içe bir kampüs yaşamı sunmaktadır.

Burs Olanakları

Biri Biruni’yi ilk tercihi yapanlar ve diğeri akademik başarıya dayalı olanlar dahil olmak üzere çeşitli burs olanakları mevcuttur. Tüm burslar iade edilmez ve normal eğitim süreleri boyunca geçerlidir.

Eğitimde Biruni Metodu

BirBilginOl (Biruni Bilgi Arşivi), eğitim sürecinde bilgiyi aktarmak ve özümsemek için öğrencide bilginin kalıcılığını sağlamak için oluşturulmuş bir uygulama modelidir. BirDeHa (Biruni Ders Hazırlama), öğrencilerde bilişsel gelişim ve performans iyileştirmeye yönelik konuların zamanında öğrenilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş interaktif bir aktif katılım modelidir.

Çift Diploma, Yan Dal Uzmanlık ve Bölümler Arası Geçiş

Üniversite programlarımızda belirli bir başarı düzeyine ulaşan öğrencilere bölümler arası yatay geçiş imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca çift anadal ve yandal programları da sunulmaktadır.

Uluslararası Fırsatlar

Kendini küresel dünya standartlarına göre ölçen Biruni Üniversitesi, eğitim alanında uluslararası, öncü ve tanınmış sağlık kuruluşlarıyla iş birlikleri geliştiriyor. Üniversitemiz, sektörün önde gelen kurumlarıyla anlaşmalar yapmış ve önemli stratejik ortaklıklar kurmuştur. Ayrıca Erasmus+ programı kapsamında Avrupa’daki birçok üniversite ile öğrenci değişim ve staj hareketliliği programları uygulanmaktadır. Bu amaca ulaşmak için Uluslararası İlişkiler Ofisi, Biruni Üniversitesi’nin uluslararası yönetiminde yer almaktadır. NAFSA (Uluslararası Eğitimciler Derneği) ve  EAIE (European Association for International Education) gibi uluslararası eğitim fuarlarına katılarak , Avrupa, Amerika, Asya, Orta Doğu ve Afrika ile işbirliği seçeneklerini araştırıyoruz.

Biruni Genç Bilim İnsanı Yetiştirme Programı

Öğrencilere, öğretim üyelerimizin gözetiminde, geleceğin önde gelen bilim insanları olabilmeleri için kapsamlı bir program kapsamında çeşitli projelerde çalışma ve araştırma kültürü edinme olanağı sağlanmaktadır.

İleri Teknoloji ile Donatılmış Hastaneler ve Laboratuvarlar

Sağlık bilimlerine adanmış, alan odaklı bir üniversitenin parçası olan üniversite hastanelerimiz, daha iyi hizmet verebilmek için, alanında öncü, en ileri teknoloji ile donatılmış, en kaliteli, deneyimli akademik kadrolardan oluşan kadrolarla hizmet vermeyi planlamaktadır. hastalarımıza.

Uluslararasılaşma

Uluslararasılık, Biruni Üniversitesi’nin en önemli yönlerinden biridir. Öğrenmenin sadece üniversitenin duvarları ile değil, sınırlarının ötesinde gerçekleştiğine inanıyoruz. BİRUNİ’nin değer verdiği temel ilkeler, 7’si uluslararasılığı vurgulayan veya bağlantılı 14 sütundan oluşmaktadır.

   • BİRUNİ, çoğulculuğun, çeşitliliğin ve eleştirel düşüncenin hem üniversite hem de toplumsal yaşamdaki önemine inanmaktadır.
   • BIRUNI, günümüz dünyasının hem geleneklere dayalı hem de yeniliği hedefleyen karmaşık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri için her düzeydeki öğrencilere akademik ve mesleki bilgi ve becerileri aşılamaktadır.
   • BİRUNİ, uluslararası kalite standartlarını karşılayan tüm program yeterlilikleri ile akreditasyon ilke ve uygulamalarını referans alan, kelimenin tam anlamıyla uluslararası bir kuruluştur.
   • BİRUNİ, öğrencilerinin ve mezunlarının toplumun ve dünyanın sorunlarına duyarlı ve sorumluluk alan kişiler olmalarına önem verir.
   • BİRUNI, kendini geliştirme olanaklarına erişimin her yaştaki bireyin temel hakkı olduğu inancıyla yaşam boyu eğitim programları geliştirir.
   • BİRUNİ, ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet göstermeyi ve hizmet vermeyi amaçlamaktadır.
   • BİRUNİ, tüm öğretme ve öğrenme faaliyetlerinde öğrenci merkezli bir kurumdur. BİRUNİ, öğrencilerinin öğrenme ve eğitim süreçlerine aktif olarak katılmalarını, araştıran, sorgulayan ve bilgiyi bütünleştirebilen bireyler olmalarını sağlar.

Biruni, 7 yıl içinde Türkiye’nin önde gelen uluslararası üniversitelerinden biri olmayı planlıyor. Dünya çapında 90’dan fazla ülkeden yaklaşık 1000 uluslararası Öğrencimiz var. Öğrencilerimize dünya çapında çeşitli yurtdışında eğitim programları vermenin yanı sıra. 40 ülkede 200’den fazla kurumla Erasmus+ ve İkili programları içeren partner anlaşmaları bulunmaktadır.

Biruni Üniversitesi Merkezi Yerleşkesi .

Select Your Style

Pre Define Colors

Custom Colors

Layout